Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Obiekty edukacji leśnej nadleśnictwa

Obiekty edukacji leśnej nadleśnictwa.

1. Punkt edukacji przyrodniczo – leśnej w Leśnictwie Olek – dla tych, którzy czują potrzebę poszerzania wiedzy przyrodniczo – leśnej punkt w Olku jest dobrym miejscem zarówno dla zorganizowanych grup lub dla osób indywidualnych.

Punkt jest wyposażony w szereg tablic informujących o problemach zagrożenia pożarowego i zaśmiecania lasów oraz o zagadnieniach z zakresu łowiectwa i pozyskania drewna. Najmłodsi odnajdą dla siebie, ukrytą wśród świerków, zieloną klasę, gdzie będą mogli zapoznać się z florą i fauną okolicznych lasów.

Tematyka zajęć z leśnikiem obejmuje następujące zagadnienia: Funkcje lasów, Zagrożenia lasów, Pielęgnacja i ochrona lasów, Rok w pracy leśnika, Ochrona przyrody w lasach, Dary lasu – drewno, płody runa leśnego, świeże powietrze, Drewno – surowiec doskonały i bogactwo naszych lasów, itp...

Pod wiatami można zjeść posiłek lub schronić się przed deszczem, w razie potrzeby i możliwości rozpalić ognisko i upiec kiełbaski.

Dla wszystkich jest to świetne miejsce do lepszego zrozumienia praw natury, ale także dla rekreacji i wypoczynku.

Bliższych informacji i rezerwacji  dokonuje pracownik Nadleśnictwa Toruń Tomasz Pniewski

 tomasz.pniewski@torun.lasy.gov.pl Tel. kom. 606 932 569

   


2. Szkółka Janowo – obiekt wyposażony w wiatę i tablice o tematyce przyrodniczo – leśnej.

Teren szkółki jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla prowadzenia edukacji przyrodniczo – leśnej  dla grup zorganizowanych, głównie szkolnych i przedszkolnych.

Teren szkółki jest wyposażony w wiatę, boisko do gry w siatkówkę i plac zabaw dla najmłodszych.

 O lesie i pracy leśnika informują tablice, na których poznamy zasady prowadzenia gospodarki leśnej oraz istotne aspekty dotyczące hodowli lasu i ochrony lasu.

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane ze szkółkarstwem, pracą leśniczego szkółkarza, roli szkółek leśnych w zwiększaniu lesistości kraju, budowy warstwowej lasu. Podczas zajęć można nabyć wyjątkowej umiejętności rozpoznawania drzew i krzewów leśnych w różnych fazach rozwoju.

Bliższych informacji i rezerwacji  dokonuje pracownik Nadleśnictwa Toruń

jaroslaw.junkiewicz@torun.lasy.gov.pl Tel. kom. 606 932 418

oraz Leśniczy szkółkarz Barbara Sadurska

barbara.sadurska@torun.lasy.gov.pl  tel.(52)-381-63-85, kom. 604-071-196