Web Content Display
Nadleśnictwo Toruń wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.
Wyznaczona przez Nadleśnictwo Toruń strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury. Udostępniony obszar znajdą Państwo na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/ lub w darmowej aplikacji mBDL. Należy wybrać mapy zagospodarowania turystycznego, aby wyświetlił się udostępniony teren.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z regulaminem korzystania z obszaru.
Zapoznaj się mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem. To wszystko dla Twojego bezpieczeństwa.
Zakaz wstępu oznaczają żółte tablice ostrzegawcze ustawione w terenie, na drogach i szlakach w rejonie prac- koniecznie zwróć na nie uwagę.
Zapoznaj się z zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
Jesień i zima to okres polowań zbiorowych. Prosimy o zapoznanie się z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar w którym się odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz uzyskać zgodę nadleśnictwa, Prośbę wyślij na adres hubert.grabara@torun.lasy.gov.pl , nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.
Podaj następujące dane:
- imię i nazwisko zgłaszającego,
- telefon kontaktowy,
- mail kontaktowy,
- liczbę nocy (daty),
- liczbę osób,
Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Hubert Grabara, hubert.grabara@torun.lasy.gov.pl, 666 834 489 (preferowany kontakt mailowy)
Nadleśnictwo Toruń przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i lasu.
Zapraszamy!