Lista aktualności Lista aktualności

„Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń”

Nadleśnictwo Toruń przygotowało 1200 sztuk sadzonek drzew i krzewów. Aby je otrzymać, wystarczyło odpowiedzieć na 3 pytania.

Tegoroczna , dziesiąta już edycja akcji „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń" została zorganizowana na terenie Barbarki w dniu 6 kwietnia. Dodatkowym elementem akcji był projekt „Zostań Orłem Natury 2000!" przygotowany przez Szkołę Leśną na Barbarce.

Nadleśnictwo Toruń przygotowało 1200 sztuk sadzonek drzew i krzewów, wśród których znalazły się: brzoza, buk, jarzębina, lipa, bez koralowy i dzika róża. Wszystkie drzewka zostały przeznaczone dla chętnych do posadzenia ich na własnych działkach i posesjach. Aby je otrzymać, wystarczyło odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące sieci Natura 2000 w Polsce.

Akcja, jak zwykle, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na Barbarkę przybyli ludzie młodzi i starsi, rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami. W tym roku swoje drzewka dla przyszłych pokoleń posadzą  dzieci: Zosia, bliźniacy Janek i Adrian, Mateusz, Szymon i Kasia.

Dziękujemy Szkole Leśnej za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i życzymy, żeby drzewka wyrosły na piękne drzewa i zaszumiały, jak w czasach Jana Kochanowskiego „gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie".